aČlánky - Business

PR články od Vás pro Vás

Co nakupovat? Jaké jsou výhody? Jak zefektivnit svou činnost a na co si dát pozor ve světě podnikání a businessu? Na to Vám odpoví web business.aClanky.cz.

Společnost Amway bere svou celospolečenskou roli zodpovědně

Amway jako společensky zodpovědná firma, působící doslova po celém světě, přistupuje velmi uvědoměle ke své roli „dobrého souseda“ a občana. Již od počátku své existence vkládá společnost Amway obrovské množství prostředků do podpory řady místních i celosvětových projektů, které mají za úkol jediné – pomáhat lidem.

V rámci této podpory se v Evropě stala Amway partnerem dětského fondu UNICEF při OSN. Finanční prostředky získávají prodejem různých předmětů UNICEF, odznaků partnerství , pohlednic, kalendářů a prostřednictvím online finančních darů od distributorů a zaměstnanců.

V roce 2003 se jednotlivé pobočky Amway spojily na podporu záchranu života dětí v rozvojových zemích prostřednictvím Očkování UNICEF Plus. Díky pan-evropskému partnerství Amway s UNICEF bylo více než 90.000 dětí očkováno proti chorobám, které nejvíce ohrožují mladé životy.AmwayRok 2009 znamenal začátek nového Amway / UNICEF pan-evropského partnerství v projektu “ Cihla k cihle“, určeném pro budování školek v regionu Van ve východním Turecku, kde je gramotnost poloviční, ne ve zbytku země a kde kvůli nedostatku prostředků pouze 10% dětí navštěvuje školku.

Evropské pobočky Amway se snaží získat 450.000 dolarů ročně, což jsou náklady na jednu školku pro 200 dětí. Kromě toho děti ve školce dostávají jedno teplé jídlo denně, což pro je mnohé z nich jejich jediná šance, jak se ten den najíst.

Amway Česká republika

Amway Česká republika a její partneři, distributoři a zákazníci jsou do spolupráce s UNICEF též aktivně zapojeni. Kromě přímých finančních darů a nákupu výrobků UNICEF se podílejí na projektu „Adoptuj panenku a zachráníš život dítěte.“ Všechny tyto aktivity přinesly statisíce korun na podporu dětí ve světě.

V samém srdci odhodlání Amway pomáhat a pečovat je kampaň “One By One, která pomáhá znevýhodněným dětem po celém světě žijí, dosáhnout, učit se, a – samozřejmě – hrát si.

Jelikož program započal již v roce 2003, podařilo se nám spolu se zaměstnanci a distributory Amway pomoci více než 8 milionům dětí. V rámci projektu bylo odpracováno 2,3 milionu dobrovolných hodin, a získáno 141 milionů dolarů pro řešení problémů dětí na celém světě.

V historii Amway ČR je celá řada dalších sociálních a charitativních činností, které měly za cíl pomoci potřebným. Mnohé z nich organizují distributoři sami, jiné zajišťuje přímo firma.
Jsou to například:

 • pomoc vesničkám SOS (darování výrobků)
 • pomoc Kolpingově nadaci pro matky v nouzi (darování výrobků)
 • podpora kojeneckých ústavů (finanční dary)
 • podpora Domu matky Terezy pro invalidní děti (finanční a výrobkové dary)
 • podpora Dětské traumatologické kliniky Thomayerovy nemocnice v Praze prostřednictvím NF Kolečko
 • Linkuj.cz!
 • Top Články.cz
 • Jaggni to!
 • MediaBlog.cz
 • Bookmarky.cz
 • del.icio.us
 • Google Bookmarks
Zařazeno v: Business

Emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované položly jsou označené *

*